# מעלה עירון: תוצאות הבחירות לכנסת 2026

מעלה עירון בבחירות 2026: שיעור הצבעה 79.7%, במקום הראשון הרשימה המשותפת (82.7%). תוצאות לפי רשימות ול־5 שכונות, וגושים בכל מערכות הבחירות מאז 2003.

קולות כשרים: 9,134. שיעור הצבעה: 79.7%. קלפיות: 17.

תוצאות ועדת הבחירות נכון ל־4 בנובמבר 2026. המעטפות הכפולות (חיילים, בתי חולים ועוד) נכללות בסיכום הארצי ולא בעיר.

[פתיחת מעלה עירון במפה האינטראקטיבית](https://voteisrael.co.il/he/#sel=loc%3A1327)

## קולות לפי רשימות, 2026

| רשימה | קולות | שיעור ביישוב | ארצי |
| --- | --- | --- | --- |
| הרשימה המשותפת | 7,550 | 82.7% | 8.8% |
| רע&quot;ם | 1,358 | 14.9% | 5.9% |
| הדמוקרטים | 76 | 0.8% | 6.4% |
| ישראל ביתנו | 25 | 0.3% | 5.9% |
| ישר! | 16 | 0.2% | 16.1% |
| הליכוד | 13 | 0.1% | 20.5% |
| ביחד | 4 | 0.0% | 9.3% |
| ש&quot;ס | 3 | 0.0% | 5.3% |
| הציונות הדתית | 2 | 0.0% | 5.1% |
| עוצמה יהודית | 1 | 0.0% | 5.7% |
| המילואימניקים | 1 | 0.0% | 2.7% |
| עמך ישראל | 1 | 0.0% | 1.7% |
| יתר הרשימות | 84 | 0.9% |  |

## הגושים בכל מערכות הבחירות

| בחירות | שיעור הצבעה | גוש נתניהו | האופוזיציה | המפלגות הערביות |
| --- | --- | --- | --- | --- |
| 2026 | 79.7% | 0.2% | 1.3% | 97.5% |
| 2022 | 43.1% | 6.1% | 3.7% | 89.4% |
| 2021 | 31.4% | 3.1% | 4.9% | 91.0% |
| 2020 | 61.3% | 0.4% | 0.5% | 98.5% |
| 2019 · ספט׳ | 48.5% | 1.6% | 3.1% | 94.6% |
| 2019 · אפר׳ | 37.1% | 7.0% | 5.1% | 87.2% |
| 2015 | 66.3% | 1.4% | 2.1% | 96.0% |
| 2013 | 51.6% | 14.0% גוש הימין | 3.6% גוש המרכז-שמאל | 81.5% |
| 2009 | 44.9% | 1.1% גוש הימין | 2.5% גוש המרכז-שמאל | 95.4% |
| 2006 | — | 1.5% גוש הימין | 13.6% גוש המרכז-שמאל | 82.5% |
| 2003 | 55.3% | 1.4% גוש הימין | 9.0% גוש המרכז-שמאל | 62.9% |

שיעור מהקולות הכשרים ביישוב. עד 2015 הגושים הם הימין והמרכז-שמאל; מ־2015 — לפי היחס לנתניהו.

## שכונות, 2026

| שכונה | קולות | שיעור הצבעה | מקום ראשון | גוש נתניהו | האופוזיציה | המפלגות הערביות |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| זלפה | 3,002 | 82.1% | הרשימה המשותפת | 0.2% | 1.6% | 96.8% |
| ג'בארין (מושיירפה) | 2,339 | 74.1% | הרשימה המשותפת | 0.3% | 0.8% | 97.9% |
| דרום מזרח (מוס'מוס') | 1,572 | 82.2% | הרשימה המשותפת | 0.1% | 0.4% | 99.1% |
| אבו שהאב (מוס'מוס') | 1,115 | 79.3% | הרשימה המשותפת | 0.2% | 1.1% | 98.1% |
| עיאש (סאלם) | 1,106 | 83.4% | הרשימה המשותפת | 0.3% | 3.4% | 95.8% |

השכונות וגבולותיהן — לפי GovMap; הקלפיות שויכו לשכונות לפי כתובתן.
