# ראשון לציון: תוצאות הבחירות לכנסת 2026

ראשון לציון בבחירות 2026: שיעור הצבעה 71.7%, במקום הראשון הליכוד (29.4%). תוצאות לפי רשימות ול־27 שכונות, וגושים בכל מערכות הבחירות מאז 2003.

קולות כשרים: 159,205. שיעור הצבעה: 71.7%. קלפיות: 361.

תוצאות ועדת הבחירות נכון ל־4 בנובמבר 2026. המעטפות הכפולות (חיילים, בתי חולים ועוד) נכללות בסיכום הארצי ולא בעיר.

[פתיחת ראשון לציון במפה האינטראקטיבית](https://voteisrael.co.il/he/#sel=loc%3A8300)

## קולות לפי רשימות, 2026

| רשימה | קולות | שיעור ביישוב | ארצי |
| --- | --- | --- | --- |
| הליכוד | 46,797 | 29.4% | 20.5% |
| ישר! | 38,148 | 24.0% | 16.1% |
| ביחד | 22,065 | 13.9% | 9.3% |
| ישראל ביתנו | 15,511 | 9.7% | 5.9% |
| עוצמה יהודית | 9,395 | 5.9% | 5.7% |
| המילואימניקים | 7,260 | 4.6% | 2.7% |
| הדמוקרטים | 6,272 | 3.9% | 6.4% |
| הציונות הדתית | 4,883 | 3.1% | 5.1% |
| ש&quot;ס | 4,649 | 2.9% | 5.3% |
| עמך ישראל | 2,747 | 1.7% | 1.7% |
| יהדות התורה | 534 | 0.3% | 5.5% |
| הרשימה המשותפת | 122 | 0.1% | 8.8% |
| רע&quot;ם | 67 | 0.0% | 5.9% |
| נעם | 48 | 0.0% | 0.2% |
| יתר הרשימות | 707 | 0.4% |  |

## הגושים בכל מערכות הבחירות

| בחירות | שיעור הצבעה | גוש נתניהו | האופוזיציה | המפלגות הערביות |
| --- | --- | --- | --- | --- |
| 2026 | 71.7% | 41.6% | 51.5% | 0.1% |
| 2022 | 66.2% | 48.4% | 49.7% | 0.1% |
| 2021 | 64.4% | 38.7% | 59.4% | 0.1% |
| 2020 | 66.9% | 49.0% | 50.6% | 0.1% |
| 2019 · ספט׳ | 66.8% | 44.0% | 55.4% | 0.1% |
| 2019 · אפר׳ | 67.7% | 53.1% | 40.9% | 0.1% |
| 2015 | 70.9% | 58.9% | 39.5% | 0.1% |
| 2013 | 66.2% | 44.9% גוש הימין | 48.8% גוש המרכז-שמאל | 0.1% |
| 2009 | 64.0% | 51.6% גוש הימין | 45.1% גוש המרכז-שמאל | 0.2% |
| 2006 | — | 33.2% גוש הימין | 60.9% גוש המרכז-שמאל | 0.1% |
| 2003 | 65.8% | 54.6% גוש הימין | 43.1% גוש המרכז-שמאל | 0.2% |

שיעור מהקולות הכשרים ביישוב. עד 2015 הגושים הם הימין והמרכז-שמאל; מ־2015 — לפי היחס לנתניהו.

## שכונות, 2026

| שכונה | קולות | שיעור הצבעה | מקום ראשון | גוש נתניהו | האופוזיציה | המפלגות הערביות |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| רמב&quot;ם | 17,120 | 62.1% | הליכוד | 40.5% | 52.6% | 0.1% |
| רמז | 14,783 | 66.2% | ישר! | 29.9% | 63.5% | 0.2% |
| שיכוני המזרח | 11,877 | 77.6% | הליכוד | 58.4% | 35.1% | 0.1% |
| כצנלסון | 9,492 | 69.1% | ישר! | 28.2% | 64.8% | 0.2% |
| ראשונים | 9,179 | 72.2% | ישר! | 36.0% | 57.3% | 0.1% |
| נאות שקמה | 8,555 | 77.3% | הליכוד | 43.5% | 50.4% | 0.1% |
| נווה ים | 7,450 | 75.9% | הליכוד | 41.7% | 51.7% | 0.1% |
| נחלת יהודה | 6,762 | 80.2% | הליכוד | 46.1% | 47.4% | 0.0% |
| קריית כרמים | 6,249 | 77.3% | הליכוד | 43.9% | 48.9% | 0.1% |
| רביבים | 6,243 | 72.8% | הליכוד | 45.7% | 47.4% | 0.1% |
| רמת אליהו | 6,014 | 62.5% | הליכוד | 68.8% | 22.9% | 0.1% |
| נווה חוף | 5,662 | 65.3% | הליכוד | 50.9% | 42.4% | 0.1% |
| אברמוביץ | 5,573 | 63.5% | ישר! | 31.5% | 62.4% | 0.2% |
| נאות אשלים | 5,553 | 79.5% | הליכוד | 40.5% | 52.6% | 0.0% |
| נרקיסים | 5,276 | 84.7% | הליכוד | 44.0% | 48.0% | 0.0% |
| קריית ראשון | 4,606 | 75.9% | הליכוד | 39.3% | 53.4% | 0.0% |
| קריית גנים | 4,238 | 79.1% | ישר! | 34.9% | 58.6% | 0.0% |
| נווה דקלים | 3,804 | 78.2% | הליכוד | 52.9% | 40.6% | 0.1% |
| נווה הדרים | 3,666 | 76.9% | ישר! | 32.9% | 60.3% | 0.2% |
| קדמת ראשון | 3,649 | 68.1% | הליכוד | 36.4% | 54.8% | 0.2% |
| קריית חתני פרס נובל | 3,508 | 78.9% | ישר! | 37.0% | 55.4% | 0.3% |
| השומר | 2,399 | 66.2% | הליכוד | 38.6% | 53.3% | 0.2% |
| מישור הנוף | 2,148 | 80.9% | ישר! | 35.1% | 58.6% | 0.1% |
| מרום ראשון | 1,834 | 80.3% | הליכוד | 37.6% | 53.9% | 0.0% |
| נעורים | 1,613 | 76.8% | הליכוד | 33.9% | 60.4% | 0.1% |
| נוריות | 1,398 | 77.8% | הליכוד | 50.1% | 43.3% | 0.4% |
| שער הים | 554 | 70.2% | הליכוד | 61.6% | 30.7% | 0.0% |

השכונות וגבולותיהן — לפי GovMap; הקלפיות שויכו לשכונות לפי כתובתן.
