# ירוחם: תוצאות הבחירות לכנסת 2026

ירוחם בבחירות 2026: שיעור הצבעה 72.0%, במקום הראשון הליכוד (35.1%). תוצאות לפי רשימות ול־10 שכונות, וגושים בכל מערכות הבחירות מאז 2003.

קולות כשרים: 6,054. שיעור הצבעה: 72.0%. קלפיות: 15.

תוצאות ועדת הבחירות נכון ל־4 בנובמבר 2026. המעטפות הכפולות (חיילים, בתי חולים ועוד) נכללות בסיכום הארצי ולא בעיר.

[פתיחת ירוחם במפה האינטראקטיבית](https://voteisrael.co.il/he/#sel=loc%3A831)

## קולות לפי רשימות, 2026

| רשימה | קולות | שיעור ביישוב | ארצי |
| --- | --- | --- | --- |
| הליכוד | 2,127 | 35.1% | 20.5% |
| עוצמה יהודית | 622 | 10.3% | 5.7% |
| הציונות הדתית | 561 | 9.3% | 5.1% |
| ישר! | 526 | 8.7% | 16.1% |
| ש&quot;ס | 463 | 7.6% | 5.3% |
| יהדות התורה | 348 | 5.7% | 5.5% |
| ישראל ביתנו | 306 | 5.1% | 5.9% |
| ביחד | 267 | 4.4% | 9.3% |
| עמך ישראל | 236 | 3.9% | 1.7% |
| המילואימניקים | 210 | 3.5% | 2.7% |
| רע&quot;ם | 195 | 3.2% | 5.9% |
| הדמוקרטים | 124 | 2.0% | 6.4% |
| נעם | 9 | 0.1% | 0.2% |
| הרשימה המשותפת | 5 | 0.1% | 8.8% |
| יתר הרשימות | 55 | 0.9% |  |

## הגושים בכל מערכות הבחירות

| בחירות | שיעור הצבעה | גוש נתניהו | האופוזיציה | המפלגות הערביות |
| --- | --- | --- | --- | --- |
| 2026 | 72.0% | 68.1% | 20.2% | 3.3% |
| 2022 | 66.1% | 77.9% | 19.6% | 1.6% |
| 2021 | 62.6% | 65.6% | 32.0% | 1.4% |
| 2020 | 67.2% | 77.8% | 20.1% | 1.8% |
| 2019 · ספט׳ | 66.2% | 74.8% | 23.0% | 1.6% |
| 2019 · אפר׳ | 66.5% | 79.2% | 13.3% | 0.8% |
| 2015 | 64.3% | 84.5% | 12.5% | 0.8% |
| 2013 | 60.3% | 71.0% גוש הימין | 19.9% גוש המרכז-שמאל | 0.9% |
| 2009 | 56.3% | 78.6% גוש הימין | 17.3% גוש המרכז-שמאל | 0.8% |
| 2006 | — | 64.8% גוש הימין | 31.7% גוש המרכז-שמאל | 0.5% |
| 2003 | 63.0% | 79.0% גוש הימין | 18.3% גוש המרכז-שמאל | 0.9% |

שיעור מהקולות הכשרים ביישוב. עד 2015 הגושים הם הימין והמרכז-שמאל; מ־2015 — לפי היחס לנתניהו.

## שכונות, 2026

| שכונה | קולות | שיעור הצבעה | מקום ראשון | גוש נתניהו | האופוזיציה | המפלגות הערביות |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| צהלה | 1,234 | 74.4% | הליכוד | 66.7% | 19.0% | 2.0% |
| אשל | 1,082 | 63.5% | הליכוד | 64.0% | 25.4% | 3.7% |
| אלי כהן | 980 | 73.7% | יהדות התורה | 80.2% | 10.1% | 5.5% |
| מתחם תרבות וספורט | 505 | 79.7% | הליכוד | 62.6% | 17.8% | 11.3% |
| המרכז | 504 | 73.9% | הליכוד | 67.3% | 22.0% | 1.0% |
| נווה נוף | 421 | 82.3% | הליכוד | 59.9% | 25.9% | 1.2% |
| אירוסים | 383 | 78.6% | הליכוד | 78.6% | 14.9% | 0.0% |
| נווה עמק | 353 | 80.5% | הליכוד | 65.4% | 24.4% | 1.7% |
| נאות הדר | 298 | 63.7% | הליכוד | 67.1% | 24.2% | 0.0% |
| אליהו הנביא | 294 | 59.4% | הליכוד | 61.2% | 30.6% | 2.7% |

השכונות וגבולותיהן — לפי GovMap; הקלפיות שויכו לשכונות לפי כתובתן.
